Meno: Heslo:

Veľkonočný koncert v Námestove

„Nicht Bach sondern Meer sollte ér heissen" „Nemal by sa volať potok, ale more" Už Beethoven rozpoznal a ocenil veľkosť génia, improvizátora a najväčšieho majstra barokovej hudby J. S. Bacha, ktorého hudba znela z tónov organa, huslí, gitary... V tomto roku, 2010 – si celý kultúrny svet pripomína 325. výročie narodenia a 260. výročie smrti, tohto geniálneho skladateľa, inštrumentalistu a organizátora duchovného a kultúrneho života, ktorého si mnohí zobrali za vzor a inšpiráciu k svojím vlastným dielam. Preto sme venovali tento koncert práve J.S.Bachovi a spolu s konferenciérkou Annou Benčíkovou zamysleli nad zmyslom zmŕtvychvstania. Ďakujeme učiteľom, ktorí prispeli k tomuto koncertu svojou hrou alebo prípravou žiaka, farskému úradu Námestovo - osobitne pánu dekanovi Blažejovi Dibdiakovi za spoluprácu a podporu mladých talentov a všetkým vám, ktorí ste trávili tento večer spolu nami.

Na organe hrali: Martin Kaššay a Štefan Tyrol, na gitare Jozef Medvecký, na pozaune p.učiteľ Martin Namislovský, na akordeóne Ľuboš Pisaršík a predviedlo sa nám aj sláčikové kvarteto pod vedením p. učiteľky Horňákovej.

Kľakáš si v nedeľu podvečer v chráme. Bachove tóny z organa zvestujú zmŕtvychvstanie!obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok