Meno: Heslo:

Na koncerte v Žiline

28. január - zima, fujavica, sneh, poľadovica... to všetko v nás vyvolávalo otázku: "Ísť?" Nabrali sme odvahu a oplatilo sa. Na dvoch silných autách, s vynikajúcimi šoférmi sme ťažkú cestu zvládli a užili si vynikajúci koncert.

Pred koncertom sme navštívili Konzervatórium, zvlášť sme si obzreli organovú triedu, potom sme sa šli posilniť a napapkať a zlatý klinec programu bol Koncert Štátneho komorného orchestra v Žiline, ktorý dirigoval medzinárodne uznávaný dirigent Kirk Trevor. Koncert sa niesol v slávnostnom duchu, lebo sa konal na počesť 100. výročia od založenia Rotary Clubu - celosvetového spoločenstva vedúcich osobností rôznych profesií.

Bol to pre nás neuveriteľný zážitok a program koncertu bol skvelý. Okrem iných skladieb odznela Suita z muzikálu Evita, Suita z muzikálu Fantóm opery /A.L.Webber/, Predohra k opere Figarova svadba /W.A.Mozart/, Toccata d mol /J.S.Bach/ a mnohé iné. Po koncerte sme si na koncertnom nástroji a tympanoch, či pištoli zahrali aj my...obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok