Meno: Heslo:

Prepožičanie názvu školeNaša škola má nový názov: *Základná umelecká škola Ignáca Kolčáka*

„Hory porodili majstra, alebo on im pomohol zrodiť sa v plnej kráse? On im dal svoju podobu, zrodenú v jeho predstave a tak sa spojila krása i myšlienka v obraze, príroda a talent v diele, ktoré stvoril Pán Boh... Ignác Kolčák, človek hôr, majster, akademický maliar, umelec...

obrazok   


Touto myšlienkou začala prezentácia o národnom umelcovi Ignácovi Kolčákovi, na slávnostnej akadémii, pri príležitosti prepožičania názvu.

"Presne pred rokom, 1. októbra 2008, Základná umelecká škola v Námestove oslávila 35. výročie svojho vzniku. Dnes si škola ku svojmu názvu pripíše meno nášho významného rodáka akademického maliara Ignáca Kolčáka. Škole toto meno zapožičiava MŠ SR a tým oceňuje prácu nášho pedagogického kolektívu a kolektívu žiakov."

Toľko z uvítacích slov pani riaditeľky Violy Trabalíkovej, ktorá zvlášť privítala manželku Ignáca Kolčáka, akademickú maliarku Bělu Kolčákovú, ktorej zároveň poďakovala za vyjadrenie súhlasu pomenovať našu školu menom jej manžela, ďalej primátora Mesta Námestovo Ing. Jána Kaderu, vedúceho školského oddelenia pri Mestskom úrade v Námestove Mgr. Ivana Veljačika, riaditeľov základných, stredných, materských škôl v Námestove, základných škôl, v ktorých sídlia naše pobočky výtvarných a hudobných odborov, základných umeleckých škôl z regiónu Oravy a príbuzných Ignáca Kolčáka.

"Myslím, že na zemi neexistuje národ, ktorý by si nectil svoje tradície. Kto chce získať múdrosť, vedomosti, môže ich nadobudnúť len od svojich predchodcov a z dejov, ktoré sa stali. Iba tak vzniká predpoklad smerujúci k novému poznaniu...“ (Ignác Kolčák)

O Ignácovi Kolčákovi sa viac dozviete na stránke našej školy: www.zusno.sk

obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok